X

متن خبر

نسخه چاپي

  پنج شنبه 20 اردیبهشت 1397 - 12:12:12 ب.ظ  

مدیرکل ثبت فارس در همایش مشترک ثبت و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این استان: برنامه سال جاری ما تحول در زمینه صدور اسناد مالکیت شهری و روستایی می باشد.

مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس در اولین همایش سال جاری مسؤلان ادارات ثبت و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این استان ابراز داشت: با توجه به این که مبنای تثبیت مالکیت ها اسناد رسمی است و اسناد و قولنامه های عادی فاقد وجاهت قانونی و استناد در مراجع می باشند، در این زمینه نقش ادارات ثبت و بنیاد مسکن در تسهیل مستند سازی املاک روستاییان و شهرهای زیر

اولین همایش مشترک ادارات کل ثبت اسناد و املاک فارس و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این استان  با حضور مدیران کل این دو اداره و نیز جمعی از معاونان و کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و راه و شهرسازی فارس و رؤسای ادارات ثبت و بنیاد مسکن شیراز و دیگر شهرستان های این استان به میزبانی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس برگزار گردید.

در این همایش مهدی اقبال مدیرکل ثبت فارس ضمن تشکر از مسؤلان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به واسطه میزبانی این نشست عنوان نمود: با توجه به این که مبنای تثبیت مالکیت ها اسناد رسمی است و اسناد و قولنامه های عادی فاقد وجاهت قانونی و استناد در مراجع می باشند، در این زمینه نقش این دو اداره کل در تسهیل مستند سازی املاک روستاییان و شهرهای زیر 25 هزار نفر پر رنگ می باشد.

اقبال استفاده بهینه از قانون سامان دهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن را گامی ارزشمند در در جهت مرتفع نمودن مشکلات اقشار کم درآمد جامعه عنوان داشت و افزود: در سال های اخیر تعامل ادارات ثبت و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس منتج به انتزاع مردم از محاسن این قانون شده و تلاش داریم با جدیت و همکاری بیش از پیش در این راستا گام برداریم.

همچنین مدیرکل ثبت فارس اظهار داشت: با توجه به اینکه آموزش و پرورش این استان مالک بیش از 4 هزار و 800 فضای آموزشی است و حدود 3 هزار و 300 مدرسه و فضای آموزشی در شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت قرار دارند ضروری است نسبت به مستند سازی این املاک اقدامات لازم صورت پذیرد.

وی افزود: با توجه به موقوفه بودن بسیاری از اراضی و املاک اوقافی در فارس و مشکلات صدور اسناد آن ها، در سال جاری بیشترین تلاش خود را معطوف به حل آن می نماییم.

مهدی اقبال با اشاره به رتبه دوم در زمینه صدور اسناد مالکیت روستایی این استان این امر را حاکی از عزم کارشناسان این اداره کل در خدمات رسانی بهینه به مردم مناطق محروم و تعامل مطلوب آن ها با ادارات مرتبط دانست و تصریح نمود: برنامه سال جاری ما تحول جدی در زمینه صدور اسناد مالکیت شهری و روستایی می باشد.  

در ادامه این نشست مشترک رؤسا و کارشناسان ادارات تابعه ثبت فارس و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این استان در کارگروههای مشترک به طرح مسائل و مشکلات موجود و نیز تبادل نظر در خصوص اجرای مطلوب تر قانون ساماندهی پرداخته و مقرر گردید این جلسات تا حصول نتایج کامل بصورت مداوم ادامه یابد.

لازم به توضیح است در پایان این مراسم از رؤسای ادارات ثبت و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که در سال گذشته عملکرد مطلوبی در زمینه صدور اسناد قانون ساماندهی داشتند با اهدای لوح تقدیر قدردانی گردید.   

.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است