X

متن خبر

نسخه چاپي

  یکشنبه 21 مرداد 1397 - 12:12:12 ب.ظ  

مدیرکل ثبت فارس:راه اندازی میز خدمت در ادارات تابعه ثبتی این استان گامی ارزشمند در مبحث صیانت از حقوق مراجعین

مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس عنوان نمود: مقوله تثبیت مالکیت اراضی و املاک و توسعه سند رسمی از مهمترین مصادیق حفظ حقوق جامعه و نیل به اهداف مندرج در مباحث حقوق شهروندی است که ادارات ثبت با فعالیت مضاعف در این راستا حرکت می نمایند.

به گزارش واحد روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس مهدی اقبال مدیرکل ثبت این استان با اشاره به راه اندازی میز خدمت در مناطق پنج گانه ثبت شیراز و دیگر واحدهای تابعه در سراسر فارس آن را گامی ارزشمند در مبحث صیانت از حقوق مراجعین برشمرد و تصریح نمود: مقوله تثبیت مالکیت اراضی و املاک و توسعه سند رسمی از مهمترین مصادیق حفظ حقوق جامعه و نیل به اهداف مندرج در مباحث حقوق شهروندی است که ادارات ثبت با فعالیت مضاعف در این راستا حرکت می نمایند.

وی عنوان داشت: با التفات به این امر که در این نظام مقدس وظیفه ما به عنوان خادمین مردم تلاش در جهت رضایت حداکثری مراجعین است، موظفیم با سرعت بخشی و صحت در انجام فرایندها گامی ارزشمند در افزایش اعتماد عمومی برداشته و رضایتمندی هر چه بیشتر جامعه را سبب گردیم.

لازم به توضیح است با توجه به استقرار میز خدمت در ادارات ثبت خدمات حضوری ارائه گردیده به مراجعین از قبیل راهنمایی و رسیدگی به درخواست ها و پیگیری دیگر امور ارجاعی متقاضیان از این طریق صورت پذیرفته و نیاز به تردد مراجعین در بخش های مختلف ادارات نمی باشد.

در همین راستا ادارات ثبتی تابعه اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس با چاپ بنرهای متحدالشکل نمودار مراحل انجام امورات ثبتی از قبیل بازداشت و رفع بازداشت املاک، پاسخ به استعلام های دریافتی از دفاتر اسناد رسمی و تفکیک آپارتمان ها گام های مطلوبی در راهنمایی مراجعین برداشته اند.

مهدی اقبال خاطر نشان ساخت: تلاش مجموعه ثبتی این استان بر این است تا با فراهم نمودن فضای مناسب خدمت رسانی در ادارات تابعه و تسهیل و تسریع در انجام فرایندها نقش مثبتی در رضایت مراجعین داشته باشد و امیدواریم در آینده ای بسیار نزدیک  ادارات ثبتی در خور مردم فهیم این استان فراهم نماییم.

.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است