X

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   سه شنبه 25 اردیبهشت 1397 - 12:12:12 ب.ظ

مدیرکل ثبت فارس: بازرسی های مستمر از دفاتر اسناد رسمی ضامن ارائه خدمات بهینه این دفاتر به جامعه

مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس اظهار داشت: در جهت اجرای بهینه مصوبات سازمانی و صیانت از حقوق مراجعین موظفیم ضمن بازبینی نحوه خدمات رسانی دفاتر اسناد رسمی به جامعه زمینه برخورد با تخلفات احتمالی، افزایش اعتماد مردم به این دفاتر و امنیت خاطر متعاملین در نقل و انتقالات را فراهم نماییم.

در جلسه ای که با حضور مدیرکل، معاونین امور اسناد و برنامه ریزی و رییس اداره امور اسناد و سردفتران ثبت فارس به منظور نظارت بر عملکرد اداره بازرسی این اداره کل در اجرای برنامه های مصوب سازمانی برگزار گردید مهدی اقبال مدیرکل ثبت فارس با تبیین نقش و جایگاه حساس دفاتر اسناد رسمی در جامعه بر لزوم بازرسی های مستمر و نظارت همه جانبه بر این دفاتر در جهت ارائه خدمات مطلوب به مراجعین تأکید نمود.

در این نشست مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس ضمن استماع گزارش رییس اداره امور اسناد و سردفتران این اداره کل در خصوص بازرسی های صورت پذیرفته در سال گذشته خواستار تداوم این روند در سال جاری گردید و خاطر نشان ساخت: خوشبختانه طی سال های اخیر شاهد بوده ایم با بهره گیری از بازرسان متعهد و با تجربه زمینه انتفاع بیش از پیش مردم از خدمات ارائه گردیده توسط دفاتر اسناد رسمی فراهم شده است.

وی نقش دفاتر اسناد رسمی در حفظ حقوق متعاملین و رسمیت بخشیدن به عقود و تعهدات را نقش ارزشمند و حائز اهمیتی در تبیین جایگاه این دفاتر برشمرد و افزود: با تحولات صورت پذیرفته در راستای مکانیزاسیون شاهد می باشیم سردفتران به عنوان امین و همگام با ادارات ثبت به جامعه خدمات رسانی می نمایند و نقش حساس آن ها در تثبیت مالکیت ها و دفاع از حقوق مردم انکار ناپذیر است.

اقبال با ملزم نمودن تیم بازرسی این اداره کل به انجام منظم بازرسی های دوره ای، اجمالی و موردی از دفاتر سراسر استان در سال جاری خاطر نشان ساخت: در جهت اجرای بهینه مصوبات سازمانی و صیانت از حقوق مراجعین موظفیم ضمن بازبینی نحوه خدمات رسانی دفاتر اسناد رسمی به جامعه زمینه برخورد با تخلفات احتمالی، افزایش اعتماد مردم به این دفاتر و امنیت خاطر متعاملین در نقل و انتقالات را فراهم نماییم.

 همچنین وی یکی از برنامه های سال جاری این اداره کل را تعامل بهینه با کانون سردفتران و دفتریاران این استان در راستای پیشبرد اهداف سازمانی برشمرد.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است