X

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   چهارشنبه 23 خرداد 1397 - 12:12:12 ب.ظ

مدیرکل ثبت فارس: حفظ و اعتلای جایگاه دفاتر اسناد رسمی در جامعه با ترویج فرهنگ سند رسمی

مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان فارس ابراز نمود: طی سال های اخیر نقش دفاتر اسناد رسمی در پیاده سازی اقدامات تحولی سازمان ثبت مشهود بوده است و شاهد می باشیم این دفاتر ضمن همگامی مطلوب با مصوبات سازمانی نقش ارزشمندی در نیل به اهداف ثبت آنی ایفا نموده اند.

در ماه مبارک رمضان و در آستانه عید سعید فطر به همت کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی فارس نشستی با حضور جمعی از مدیران دستگاه قضایی استان، مسؤلان اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس و سران دفاتر و دفتریاران دفاتر اسناد رسمی این استان در محل جهاد دانشگاهی دانشگاه شیراز برگزار گردید.

در ابتدای این نشست حسین ساجدی ریاست هیأت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران استان ضمن خیرمقدم به مدعوین تعامل مطلوب این مجموعه با اداره کل ثبت فارس را منشعب از حسن ظن مسؤلان و کارشناسان اداره کل ثبت اسناد و املاک این استان بر شمرد و عنوان نمود: روند مطلوب ارائه خدمات به مردم فهیم فارس توسط سران دفاتر  حاصل همگامی این مجموعه با مصوبات سازمان ثبت و بهره گیری این کانون از سران دفاتر و دفتریاران خبره و متعهد می باشد و ابراز امیدواری نمود با ارائه هر چه مطلوب تر خدمات به جامعه شاهد انتفاع حداکثری مردم از گستره خدمات ثبتی باشیم.

در ادامه این جلسه مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات برای حاضرین و تقدیر از برگزاری این نشست توسط اعضای هیأت مدیره کانون سردفتران فارس عنوان داشت: طی سال های اخیر نقش دفاتر اسناد رسمی در پیاده سازی اقدامات تحولی سازمان ثبت مشهود بوده است و شاهد می باشیم این دفاتر ضمن همگامی مطلوب با مصوبات سازمانی نقش ارزشمندی در نیل به اهداف ثبت آنی ایفا نموده اند.

وی با اشاره به این که با برنامه های کارشناسانه سازمان ثبت در چند سال اخیر گام های ارزشمندی در زمینه حفظ و حراست از حقوق جامعه برداشته شده است تصریح نمود: نقش ارزشمند دفاتر اسناد رسمی در قضا زدایی و بهداشت روانی جامعه و حفظ حقوق طرفین معاملات خود بیانگر جایگاه این صنف در پیشبرد اهداف ثبت نوین می باشد.

اقبال تبیین بیش از پیش جایگاه دفاتر اسناد رسمی در جامعه را منوط به گسترش فرهنگ تنظیم سند رسمی دانست و افزود: ترویج فرهنگ سند رسمی زمینه ساز اعتلای جایگاه این دفاتر می باشد و موظفیم با آگاهی دادن به مردم آن ها را به تنظیم اسناد رسمی در نقل و انتقالات ترغیب نماییم.

وی یکی از برنامه های این اداره کل را استمرار روند تعاملی مطلوب با دفاتر اسناد رسمی این استان در راستای خدمت رسانی بهتر به مردم برشمرد و افزود: از هر اقدامی که تسریع و تسهیل ارائه خدمات به جامعه را سبب گردد دریغ نمی نماییم.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم مدعوین در ضیافت افطاری شرکت نمودند.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است