X

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   شنبه 16 تیر 1397 - 12:12:12 ب.ظ

مدیرکل ثبت فارس: تبیین هر چه بیشتر و اعتلای جایگاه دفاتر اسناد رسمی در گرو تعامل مطلوب این دفاتر با ادارات ثبت

مهدی اقبال مدیرکل ثبت فارس در جمع مسؤلان و کارشناسان اداره امور اسناد این اداره کل ابراز داشت: نقش حساس دفاتر اسناد رسمی در ایجاد امنیت حقوقی و روانی متعاملین و ثبت معاملات و تعهدات مردم ایجاب می نماید که این دفاتر همگام با ادارات ثبت در صیانت از حقوق مراجعین گام برداشته و ضمانت بخش صحت نقل و انتقلات باشند به گونه ای که مردم با طیب خاطر سران دفاتر را مدافع حقوق خود بدانند.

به گزارش واحد روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس نشست مهدی اقبال مدیرکل ثبت این استان با مسؤلان و کارشناسان اداره امور اسناد این اداره کل برگزار گردید.

در این جلسه هم اندیشی مدیرکل ثبت فارس ضمن استماع گزارش عملکرد تیم بازرسی این اداره کل  در سه ماهه ابتدایی سال جاری بر ضرورت تداوم روند بازرسی از دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق طبق برنامه زمان بندی شده تأکید نمود و این امر را گامی اساسی در جلب اعتماد مردمی و نظارت بر حسن انجام امور محوله توسط سران دفاتر دانست.

اقبال عنوان داشت: نقش حساس دفاتر اسناد رسمی در ایجاد امنیت حقوقی و روانی متعاملین و ثبت معاملات و تعهدات مردم ایجاب می نماید که این دفاتر همگام با ادارات ثبت در صیانت از حقوق مراجعین گام برداشته و ضمانت بخش صحت نقل و انتقلات باشند به گونه ای که مردم با طیب خاطر سران دفاتر را مدافع حقوق خود بدانند.

مدیرکل ثبت فارس ابراز نمود: بهره مندی از تخصص حقوقی یکی از لازمه های انجام وظیفه در منصب سردفتری است و بحمداله این استان با داشتن سران دفاتر متخصص و متعهد شاهد تجلی خدمت رسانی بهینه در این حوزه به مراجعین می باشد.

وی با اشاره به اهمیت و لزوم ثبت رسمی اسناد در تثبیت صحت معاملات عنوان داشت: سران دفاتر موظفند ضمن تبعیت از قوانین و مقررات مربوطه، تنظیم اسناد در کوتاهترین زمان ممکن و برخورد مناسب با مراجعین، ضمن آگاهی بخشیدن به مردم زمینه نیل جامعه به تنظیم اسناد رسمی را فراهم سازند.

اقبال تعامل مطلوب این اداره کل با هیأت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران فارس و نیز جامعه سران ازدواج و طلاق این استان را نوید بخش ارائه خدمات بهینه به مردم فهیم فارس در این حوزه برشمرد.  

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است