X

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   شنبه 14 مهر 1397 - 12:12:12 ب.ظ

در ادامه بازرسی از واحدهای تابعه ثبتی فارس از ادارات ثبت اسناد و املاک شهرستان آباده و اقلید بازدید بعمل آمد.

به گزارش واحد روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس در تاریخ شنبه چهاردهم  مهرماه سال جاری و در ادامه بازدید از ادارات تابعه ثبتی مدیرکل ثبت این استان، معاون امور املاک، ذیحساب و تعدادی از دیگر مسؤلان این اداره کل ضمن بازدید از ادارات ثبت اسناد و املاک شهرستان آباده و اقلید فعالیت هر یک از بخش های این ادارات را مورد بازبینی قرار دادند.

بازدید کنندگان با حضور در بخش های مختلف ادارات فوق، دیدار با متصدیان و مسؤلان این بخش ها و نیز مراجعین و استماع موارد مطروحه در جریان امور قرار گرفتند و راهکار هایی جهت روان سازی امور به مسؤلان بخش ها ارائه گردید.

مهدی اقبال مدیرکل ثبت فارس در دیدار با پرسنل این ادارات ضمن حساس برشمردن وظایف ادارات ثبت اسناد و املاک در تثبیت مالکیت ها و دفاع از حقوق مردم، امور محوله به ادارات ثبت را عاملی مهم در حفظ بهداشت و امنیت حقوقی جامعه خواند.

وی کارآمدی و بهره وری کنونی حاصله از خدمات ثبتی و انتفاع حداکثری جامعه از گستره این خدمات را حاصل تغییرات ساختاری در پیکره ثبت دانست و این امر را منشعب از تلاش های بی وقفه و نگرش کارشناسانه برشمرد و ابراز داشت: به تبع تغییرات و اصلاحات بنیادین سازمان ثبت و نیل به سمت ثبت نوین ادارات ثبت نیز موظف به همسویی با این برنامه ها می باشند.

مدیرکل ثبت فارس افزود: از جمله برنامه های این اداره کل در سال جاری استمرار بازرسی های زمان بندی شده و منظم به منظور نظارت بر حسن اجرای فرایندها و ارتقای کمی و کیفی خدمت رسانی به مردم شریف این استان بوده است و امید داریم با تداوم روند بازرسی ها در نیمه دوم سال جاری نیز گام های قابل قبولی در تسهیل و تسریع امور مراجعین و نیل به اهداف مصوب سازمانی برداریم.

اقبال فرهنگ سازی گرایش جامعه به اسناد رسمی و نهادینه نمودن ثبت رسمی مالکیت ها در اذهان جامعه را یکی از مهم ترین برنامه های ادارات ثبت در برهه کنونی دانست و ابراز داشت: سند رسمی مهم ترین ملاک در دفاع از حقوق مالکین می باشد و به عنوان متولیان صدور این اسناد موظفیم ضمن تفهیم بیش از پیش مردم در این راستا زمینه گرایش حداکثری جامعه به تنظیم این اسناد در نقل و انتقالات را فراهم سازیم.

 گفتنی است در جریان این بازدیدها تعدادی از مراجعین به این واحدهای ثبتی با مدیرکل ثبت فارس دیدار نموده و ضمن بیان درخواست های خود دستورات لازم مبنی بر رسیدگی و حل و فصل  مشکلات مطروحه دریافت نمودند.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است