X

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   پنجشنبه 19 مهر 1397 - 12:12:12 ب.ظ

مدیرکل ثبت فارس از ثبت 540 هزار سند در دفاتر اسناد رسمی سراسر این استان در شش ماهه ابتدایی سال جاری خبر داد.

مهدی اقبال مدیرکل ثبت فارس با اشاره به ثبت 540 هزار سند در دفاتر اسناد رسمی این استان از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه بیان نمود: از این تعداد سند تنظیمی 194 هزار فقره تنظیم وکالت، نزدیک به 100 هزار فقره سند بیع قطعی و بیش از 136 هزار فقره گواهی امضا در دفاتر اسناد رسمی فارس تنظیم گردیده است.

گفتنی است این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 11 درصدی را نشان می دهد. لازم به ذکر است در شش ماهه سال قبل تعداد 487 هزار و 283 سند در دفاتر اسناد رسمی این استان ثبت گردیده بود.

اقبال پیشرفت های حاصله در حوزه سردفتری را منشعب از تحولات عظیم در پیکره ثبت اسناد و املاک دانست و افزود: جامعه سردفتری همگام با ادارات ثبت در این تحولات سهیم بوده و نقش ارزشمند این دفاتر در حفظ حقوق متعاملین و تثبیت مالکیت ها را حائز اهمیت برشمرد.

وی تبیین و تشریح نقش دفاتر اسناد رسمی در جامعه را لازمه بازشناسی جایگاه این دفاتر در ایجاد سلامت حقوقی، اقتصادی و قضایی افراد جامعه برشمرد و تصریح نمود: بحمداله در این استان تعامل مطلوب و سازنده ای با کانون سردفتران و دفتریاران داریم و استمرار جلسات هم اندیشی با هیأت مدیره کانون را نوید بخش ارائه هر چه مطلوب تر خدمات به مردم شریف فارس خواند. مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس همچنین با اشاره به اهمیت بازرسی های مستمر از دفاتر اسناد رسمی این استان توسط بازرسان این اداره کل ابراز داشت: تلاش داریم در نیمه دوم سال جاری نیز ضمن تداوم بازرسی ها امنیت خاطر مطلوب طرفین معاملات را فراهم نماییم.

اقبال خاطر نشان نمود: حفظ کیان و تبیین نقش ارزشمند دفاتر اسناد رسمی منوط به بازشناسی حیطه وظایف و حدود اختیارات این دفاتر در جهت حفظ نظم حقوقی جامعه می باشد و هدف ما اعتلای هر چه بیشتر جایگاه سران دفاتر به عنوان بازوان توانمند ادارات ثبت در جامعه می باشد.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است