X

جزئیات خبر

نسخه چاپي

زمان مخابره :   دوشنبه 15 بهمن 1397 - 12:12:12 ب.ظ

مدیرکل ثبت فارس: دستاوردهای سال های اخیر مجموعه ثبت زمینه ساز افزایش اعتماد عمومی به این ادارات

در چهارمین روز از ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس در نشستی با معاونین و دیگر مسؤلان این اداره کل ضمن گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی بر ضرورت تبیین دستاوردها در حوزه خدمات ثبتی تأکید نمود.

وی با تکریم مقام شامخ شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی، حرکت در مسیر آرمان های امام راحل (ره) و حفظ ارزش های والای این نظام مقدس را از اساسی ترین وظایف محوله برشمرد و تصریح نمود: حرکت تحولی و تغییرات بنیادین مجموعه ثبت اسناد و املاک طی سال های اخیر مصداق بارز تعهد و عزم جدی این مجموعه در حل معضلات ثبتی و سندی جامعه بوده است و در این سال ها شاهد بیشترین تحولات در این راستا بوده ایم.

اقبال خاطر نشان ساخت: مکانیزه نمودن فرایندهای ثبتی در حوزه اسناد، املاک، اجرا و ثبت شرکت ها بارزترین مصداق صیانت از حقوق شهروندی می باشد و مفتخریم علیرغم پاره ای کمبودها در زمینه بودجه و نیروی انسانی از ادارات پیشرو در خدمات رسانی بهینه به مردم شریف میهن اسلامی می باشیم.

وی افزود: اقدامات متعدد انجام شده در این اداره کل با هدف پیشبرد مطلوب سیاست های مصوب سازمانی همه و همه در راستای شفافیت و نیل به رضایت حداکثری مراجعین بوده است که از این اقدامات اساسی و زیربنایی می توان به تسریع و تسهیل در روند صدور اسناد مالکیت کاداستری، مکانیزه نمودن سامانه های ارائه خدمات ثبتی و به طور کلی حرکت همه جانبه به سمت ثبت نوین و در جهت مستند سازی و تثبیت مالکیت ها اشاره نمود.

مدیرکل ثبت فارس ابراز داشت: به روز نمودن بانک های اطلاعاتی همچون کاداستر، املاک، اجرا و ثبت شرکت ها از دیگر اقدامات در راستای تسهیل و تسریع امور مراجعین بوده و تصریح نمود: در این سال ها به جهت انتفاع مردم فهیم این استان از خدمات ثبتی در مکان های مناسب و ساخت ساختمان های اداری با کیفیت و در خور مراجعین، با همکاری سازمان محترم برنامه ریزی استان فارس و همچنین معاونت محترم توسعه و منابع سازمان ثبت نسبت به تعمیرات اساسی تعدادی از ادارات تابعه اقدامات مطلوبی صورت پذیرفته که از آن جمله می توان به ساخت ساختمان اداری منطقه پنج شیراز به متراژ 2 هزار متر مربع و بهره برداری از آن در سال گذشته اشاره نمود.

مهدی اقبال افزود: در این سال ها به تبع تحولات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که با رشد علمی و تخصصی همراه بوده است و به سمت سالم سازی فضای اداری گام های مؤثری برداشته شده است، برنامه این اداره کل نیز بهره گیری از رؤسا و پرسنل توانمند در واحدهای ثبتی این استان با هدف ارتقای کیفیت و کمیت انجام فرایندهای خدمت رسانی و نیل به اعتماد عمومی در حیطه خدمات ثبتی می باشد.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است