سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 
ورود به سايت |  
 

جزئیات خبر  

نسخه چاپي

زمان مخابره :   سه شنبه 13 تیر 1396 - 09:07:56 ق.ظ

مدیرکل ثبت فارس از ثبت بیش از 200 هزار سند در سامانه الکترونیک دفاتر اسناد رسمی این استان در 3 ماهه ابتدایی سالجاری خبر داد.

مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس ضمن اشاره به ثبت 203 هزار و 510 سند در سامانه الکترونیک دفاتر اسناد رسمی سراسر استان طی سه ماهه ابتدایی سالجاری و با مهم برشمردن نقش ارزشمند این دفاتر در همسویی با ادارات ثبت و در راستای حفظ امنیت حقوقی جامعه خاطر نشان ساخت:خوشبختانه با تبیین جایگاه دفاتر اسناد رسمی دامنه اعتماد عمومی مردم به این دفاتر بصورت چشمگ

به گزارش واحد روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس مهدی اقبال مدیرکل ثبت این استان اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تا پایان خرداد ماه تعداد 203 هزار و 510 سند در دفاتر اسناد رسمی استان تنظیم و ثبت گردیده است.

وی افزود: از این تعداد سند تنظیمی، نزدیک به از 62 هزار فقره تنظیم وکالت، بیش از 30 هزار سند بیع قطعی و نزدیک به 62  هزار فقره گواهی امضا در دفاتر سراسر استان تنظیم گردیده است.

همچنین اقبال با اشاره به نقش پر رنگ دفاتر اسناد رسمی در پیشبرد اهداف ادارات ثبت اسناد و املاک خاطر نشان ساخت: دفاتر اسناد رسمی نقش ارزشمندی در همسویی با ادارات ثبت و در راستای حفظ امنیت حقوقی جامعه دارند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس اظهار نمود: با توجه به تحولات صورت پذیرفته در جهت تغییر شیوه های سنتی به نوین در انجام فرایندها و ارائه خدمات ثبتی به مراجعین، شاهد سرعت عمل، دقت و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی از حقوق متعاملین در فرایند نقل و انتقالات می باشیم و خوشبختانه با تبیین جایگاه دفاتر اسناد رسمی در جامعه دامنه اعتماد عمومی مردم به این دفاتر بصورت چشمگیری افزایش یافته به گونه ای که مراجعین به این دفاتر، آن ها را امین خود دانسته و علاوه بر نقل و انتقالات، در موارد مرتبط نیز از سران دفاتر مشاوره دریافت می دارند.  

وی افزود: ضروری است که مردم به این موضوع واقف گردند که اسناد رسمی از اعتبار قانونی برخوردار بوده و قابلیت استناد در محاکم قضایی داشته و ضروری است مشکلات و معضلات اسناد عادی  تشریح گردد و وظیفه ادارات ثبت و دفاتر اسناد رسمی تفهیم این موضوع به جامعه است که با تنظیم اسناد رسمی بسیاری از اختلافات مرتفع شده و امنیت حقوقی مردم در این زمینه فراهم می گردد.

 

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است

.تمامی حقوق این درگاه متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است