سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 
ورود به سايت |  
 

جزئیات خبر  

نسخه چاپي

زمان مخابره :   سه شنبه 20 تیر 1396 - 10:47:30 ق.ظ

مدیرکل ثبت فارس: لزوم حداکثر استفاده از قانون تعیین تکلیف و قانون ساماندهی جهت تسهیل سند دار نمودن املاک مردم


مهدی اقبال مدیرکل اداره ثبت اسناد و املاک استان فارس با اشاره به نقش ارزشمند و تسهیلگر قانون ساماندهی و قانون تعیین تکلیف املاک و اراضی فاقد سند رسمی در جهت حل معضلات سند دار نمودن املاک مردم عنوان داشت: طی سال های اخیر شاهد سیاستها و برنامه های مدون سازمان ثبت جهت سهولت، دقت و سرعت در انجام امور مراجعین بوده ایم که از جمله این برنامه ها می توان به قوانین ساماندهی و تعیین تکلیف املاک و اراضی فاقد سند رسمی اشاره نمود که نقش ارزشمندی در حل مشکلات مردم به خصوص اقشار مستضعف جامعه داشته اند.

وی خاطر نشان ساخت: نقش ارزشمند قانون ساماندهی در سند دار نمودن املاک روستاییان و شهرهای کم جمعیت حائز اهمیت بوده و در تلاشیم که در این استان از مزایای این قانون جهت حل مشکلات روستاییان حداکثر استفاده را برده و گامی مؤثر در جهت حل معضلات این بخش از جامعه برداریم.

اقبال با بیان این مطلب که همسویی و همراهی ادارات ثبت و بنیاد مسکن در سرعت بخشی به پرونده های قانون ساماندهی ضروری است اظهار نمود: در تلاشیم ادارات ثبت و بنیاد مسکن همچون سال های قبل با تعامل مطلوب از قانون فوق جهت حل مشکل مردم استفاده نموده و از نقش تسهیلگری آن جهت سند دار نمودن املاک روستاییان و شهرهای کوچک بهره جویند.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس همچنین با اشاره به اهمیت و نقش مهم قانون تعیین تکلیف املاک و اراضی فاقد سند رسمی در سند دار نمودن املاک فاقد سند رسمی به مالکین املاک و اراضی دارای قولنامه های عادی توصیه نمود: با توجه به نقش تسهیلگری این قانون در سند دار نمودن و شناسنامه دار کردن این املاک و اراضی نسبت به ثبت نام در این زمینه اقدام نمایند.

وی ضمن تقدیر از تلاش های بی وقفه دبیران هیآت قانون تعیین تکلیف عنوان داشت: با برنامه ریزی های مدون و تلاش مضاعف پرسنل شاغل در این حوزه خواهان تسریع در رسیدگی به این پرونده ها و پاسخگویی مطلوب در موعد مقرر به مراجعین می باشیم.

اقبال همچنین بر لزوم رسیدگی هر چه سریعتر به این پرونده ها توسط دبیرخانه هیأت های این قانون تأکید نمود و ابراز امیدواری کرد که تا پایان سالجاری آمار ثبت فارس در حوزه مذکور رشد چشمگیری داشته باشد.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است

.تمامی حقوق این درگاه متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است