سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 
ورود به سايت |  
 

جزئیات خبر  

نسخه چاپي

زمان مخابره :   شنبه 24 تیر 1396 - 11:46:45 ق.ظ

مدیرکل ثبت فارس از صدور بیش از 1 هزار و 700 سند در راستای قانون تعیین تکلیف املاک و اراضی فاقد سند رسمی در سه ماه ه ابتدایی سالجاری خبر داد.

مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس ضمن ارائه آمار صدور اسناد این اداره کل در زمینه قانون تعیین تکلیف، قانون ساماندهی و صدور اسناد موقوفات در سه ماهه ابتدایی سالجاری خاطر نشان ساخت: تلاش ما بر این است که از تمام ظرفیت های قانونی موجود جهت رفع مشکلات مردم و سند دار نمودن املاک و اراضی استفاده نموده و از قوانین تسهیلگر نظیر قانون تعیین تکلیف املاک و

 

مهدی اقبال مدیرکل اداره ثبت اسناد و املاک استان فارس با اشاره به اهمیت و نقش مهم قانون تعیین تکلیف در سند دار نمودن املاک فاقد سند رسمی اظهار داشت: هیأتهای این قانون در ادارات تابعه ثبتی فارس از ابتدای سالجاری تا پایان خرداد ماه بالغ بر 1 هزار و 749 سند در این راستا صادر نموده اند.

وی ضمن پر اهمیت برشمردن نقش قانون تعیین تکلیف املاک و اراضی فاقد سند رسمی در سند دار نمودن این املاک و اراضی، به مالکین املاک و اراضی دارای قولنامه های عادی توصیه نمود: با توجه به نقش تسهیلگری این قانون، نسبت به ثبت نام در این زمینه اقدام نمایند.

اقبال همچنین تعداد اسناد مالکیت صادره در راستای قانون ساماندهی طی مدت فوق در این اداره کل را 2 هزار و 297 سند برشمرد و افزود: در زمینه صدور اسناد موقوفات نیز ثبت فارس از ابتدای سالجاری تا پایان خردادماه تعداد 366 سند جهت این املاک صادر نموده است.

 مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس خاطر نشان ساخت: تلاش ما بر این است که از تمام ظرفیت های قانونی موجود جهت رفع مشکلات مردم و سند دار نمودن املاک و اراضی استفاده نموده و از قوانین تسهیلگر نظیر قانون تعیین تکلیف املاک و اراضی فاقد سند رسمی و نیز قانون ساماندهی جهت انجام امور مراجعین استفاده بهینه نماییم.

وی تمام اقدامات انجام پذیرفته در سازمان ثبت طی سال های اخیر را در جهت کسب رضایت مراجعین برشمرد و افزود: مهمترین اهداف سازمان ثبت از مکانیزه نمودن انجام فرایندهای ثبتی، سرعت، دقت و در نتیجه حفظ و حراست از حقوق مردم بوده و در این مدت شاهد تحول عظیمی در جهت خدمات رسانی بهینه به مردم بوده ایم به گونه ای که نتایج ملموس و محسوس آن برای همگان قابل رؤیت است. 

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است

.تمامی حقوق این درگاه متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است