سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 
ورود به سايت |  
 

جزئیات خبر  

نسخه چاپي

زمان مخابره :   سه شنبه 23 آبان 1396 - 11:32:29 ق.ظ

مدیرکل ثبت فارس: صدور نزدیک به 110 هزار سند مالکیت کاداستری در 7 ماهه ابتدایی سال جاری در این استان

مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس با اشاره به صدور نزدیک به 110 هزار فقره سند مالکیت کاداستری طی 7 ماهه اول سالجاری در واحدهای تابعه این اداره کل در سراسر استان خاطرنشان ساخت: مهم ترین وظایف ادارات ثبت اسناد و املاک تثبیت مالکیت های اشخاص بوده و طی سال های اخیر صدور اسناد مالکیت کاداستری گامی مؤثر در ایجاد نظم، شفاف سازی و امنیت در حوزه ما

 

به گزارش واحد روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس مهدی اقبال مدیرکل ثبت این استان با اظهار این مطلب که اختلاف مالکیت ها زمینه ساز مشکلات حقوقی می باشد عنوان داشت: از مهم ترین وظایف ادارات ثبت اسناد و املاک تثبیت مالکیت های اشخاص بوده و طی سال های اخیر صدور اسناد مالکیت کاداستری گامی مؤثر در ایجاد نظم، شفاف سازی و امنیت در حوزه مالکیت ها بوده است.

وی اظهار نمود: توسعه ثبت رسمی از اهداف اساسی ادارات ثبت می باشد و موظفیم ضمن آگاهی بخشی هر چه بیشتر به جامعه در این راستا زمینه گرایش بیش از پیش مردم به این اسناد را فراهم نماییم.

 اقبال افزود: از ابتدای سالجاری تا پایان مهرماه تعداد 109 هزار و 21 فقره سند مالکیت کاداستری در واحدهای تابعه این اداره کل در سراسر استان صادر و تحویل متقاضیان گردیده است و بیش از 55 هزار  فقره از اسناد صادر گردیده فوق سهم مناطق پنج گانه ثبت شیراز می باشد که در این ادارات صادر و تحویل مالکین شده است.

مدیرکل ثبت فارس با اشاره به تنوع خدمات ارائه شده در ادارات ثبت به جامعه افزود: خدمات ادارات ثبت ضامن حفظ امنیت اشخاص و دفاع از مالکیت های مشروع  مردم می باشد و در سال های اخیر تحول در ارائه خدمات به مردم را شاهد می باشیم.

همچنین وی اعلام داشت: در 7 ماهه نخست سالجاری تعداد 96 هزار و 118 استعلام از دفاتر اسناد رسمی استان به ادارات ثبت اسناد و املاک تابعه استان ارسال گردیده که از این تعداد همگی بصورت الکترونیکی بررسی و پاسخ داده شده است.

گفتنی است در خصوص انجام خلاصه معاملات الکترونیک نیز از ابتدای سالجاری تا پایان مهرماه تعداد 66 هزار و 88 خلاصه معامله از دفاتر اسناد بصورت الکترونیکی دریافت شده که تمام آن ها بررسی و ثبت گردیده است.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است

.تمامی حقوق این درگاه متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است