سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 
ورود به سايت |  
 

جزئیات خبر  

نسخه چاپي

زمان مخابره :   سه شنبه 14 آذر 1396 - 11:46:36 ق.ظ

مدیرکل ثبت فارس: صدور 124 هزار و 600 سند مالکیت کاداستری از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه در این استان

مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس ضمن بیان این مطلب که این اداره کل در 8 ماهه نخست سال جاری موفق به صدور بالغ بر 124 هزار و 600 فقره سند مالکیت کاداستری جهت مالکین گردیده خاطر نشان ساخت: مهم ترین وظایف ادارات ثبت اسناد و املاک دفاع از مالکیت مشروع اشخاص و ارتقای نظم حقوقی می باشد و عنوان داشت: تثبیت مالکیت ها و جلوگیری از تعرض به حقوق اشخاص فقط د

  

به گزارش واحد روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس مهدی اقبال مدیرکل ثبت این استان با اشاره به نقش پر رنگ اسناد رسمی در تثبیت مالکیت ها بیان نمود: خوشبختانه در حال حاضر با برنامه ریزی های مدون سازمان ثبت و پیگیری مجدانه این برنامه ها شاهد تبیین جایگاه سند رسمی و توجه بیش از پیش جامعه به آن می باشیم.

وی اظهار نمود: همگی موظفیم ضمن بیان اهمیت و جایگاه سند رسمی و ضرورت تنظیم این اسناد در نقل و انتقالات زمینه گرایش مردم به اسناد رسمی را فراهم نمایم.

اقبال مهم ترین وظایف ادارات ثبت اسناد و املاک را دفاع از مالکیت مشروع اشخاص و ارتقای نظم حقوقی برشمرد و عنوان داشت: تثبیت مالکیت ها و جلوگیری از تعرض به حقوق اشخاص فقط در سایه تنظیم اسناد رسمی امکان پذیر می گردد.

مدیرکل ثبت فارس افزود: از ابتدای سالجاری تا پایان آبان ماه تعداد 124 هزار و 610  فقره سند مالکیت کاداستری در واحدهای تابعه این اداره کل در سراسر استان صادر و تحویل متقاضیان گردیده است و بیش از 63 هزار  فقره از اسناد صادر گردیده فوق سهم مناطق پنج گانه ثبت شیراز می باشد که در این ادارات صادر و تحویل مالکین شده است.

همچنین وی اعلام داشت: در 8 ماهه نخست سالجاری تعداد 108 هزار و 935 استعلام از دفاتر اسناد رسمی استان به ادارات ثبت اسناد و املاک تابعه استان ارسال گردیده که از این تعداد همگی بصورت الکترونیکی بررسی و پاسخ داده شده است.

گفتنی است در خصوص انجام خلاصه معاملات الکترونیک نیز از ابتدای سالجاری تا پایان آبان ماه تعداد 75 هزار و 828 خلاصه معامله از دفاتر اسناد بصورت الکترونیکی دریافت شده که تمام آن ها بررسی و ثبت گردیده است.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است

.تمامی حقوق این درگاه متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است