سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 
ورود به سايت |  
 

جزئیات خبر  

نسخه چاپي

زمان مخابره :   دوشنبه 4 دی 1396 - 02:03:53 ب.ظ

برگزاری نشست جمعی از مسؤلان آستان مقدس رضوی (ع) با مسؤلان ثبت فارس و اهدای پرچم آستان مقدس حضرت ثامن الحجج (ع) به مدیرکل ثبت این استان

 

با حضور مدیرکل، معاونین و دیگر مسؤلان اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس و حجت الاسلام و المسلمین دکتر دانشور معاونت حقوقی، مهندس رحمتی زاده معاونت املاک و اراضی، مهندس رفیعی مدیر املاک و اراضی و سهیل پناهی نماینده موقوفات و املاک و اراضی آستان مقدس رضوی (ع) نشستی برگزار گردید.

در این جلسه که در اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس برگزار گردید مهدی اقبال مدیرکل ثبت این استان ضمن ابراز خرسندی از میزبانی جمعی از خادمین حضرت ثامن الائمه (ع) ابراز داشت: مفتخریم که مدال نوکری اهل بیت علیهم السلام بر سینه داریم و برکات و نعمات الهی در ایران اسلامی را از میمنت وجود امام رضا (ع) دانست.

اقبال با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در خصوص وقف عنوان داشت: همان گونه که رهبر معظم انقلاب یکی از مهم ترین مسائل در سنت حسنه وقف را عمل امینانه و احیای نیت خیر واقفین برشمردند، وظیفه ما پاسداری همه جانبه از موقوفات به منظور نیل به اهداف وقف و ترویج این سنت حسنه در جامعه می باشد.

وی خاطر نشان ساخت: همان گونه که کارشناسان این اداره کل طی سال های اخیر با تلاش مضاعف همکاری مطلوبی با اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس و نیز آستان مقدس احمدی و محمدی علیهما السلام جهت تثبیت املاک و اراضی وقفی داشته اند، نسبت به مستند سازی موقوفات آستان مقدس رضوی (ع) که در این استان قرار دارند نیز خود را موظف دانسته و از هیچ کوششی در زمینه تسهیل و تسریع در صدور اسناد آن دریغ نخواهیم ورزید.

قابل ذکر است که جلسه فوق به منظور هم اندیشی در خصوص مستند سازی موقوفات آستان قدس رضوی(ع) که در شهرستان های داریون، خرامه، جهرم و نی ریز قرار دارند برگزار گردید. 

همچنین در این جلسه از طرف مسؤلان آستان قدس رضوی (ع) پرچم متبرک این آستان مقدس به مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس اهداء گردید.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است

.تمامی حقوق این درگاه متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است