سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 
ورود به سايت |  
 

جزئیات خبر  

نسخه چاپي

زمان مخابره :   شنبه 9 دی 1396 - 09:16:15 ق.ظ

معاون امور اسناد سازمان ثبت در مراسم روز سردفتر: لزوم تبیین جایگاه دفاتر اسناد رسمی در جامعه

 

بزرگداشت روز دفاتر اسناد رسمی با حضور دکتر هاشمی مقدم معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دکتر دشتی و دکتر عظیمیان رییس و نایب رییس کانون سردفتران و دفتریاران مرکز، مسعود رضایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسؤلان دستگاه های قضایی استان، مسؤلان اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس و اعضای هیأت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران و سران دفاتر این استان در هتل بزرگ شیراز برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم دکتر هاشمی مقدم معاون امور اسناد سازمان ثبت ضمن تبریک این روز به سران دفاتر و با اشاره به نقش پر رنگ سردفتران در کمک به بهداشت حقوقی بر ضرورت تبیین بیش از پیش جایگاه این دفاتر در اعتماد بخشی به جامعه تأکید نمود و عنوان داشت: با توجه به تحولات شگرف ایجاد شده در حوزه اسناد رسمی طی سال های اخیر شاهد می باشیم که این پیشرفت ها با سال های گذشته قابل قیاس نمی باشد که همه حاکی از برنامه ریزی های مدون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و همراهی و همدلی کارشناسان این سازمان بوده است.

وی هدف ثبت آنی را شفافیت بخشیدن به مالکیت ها عنوان نمود و افزود: موظفیم در راستای حفظ مالکیت های اشخاص از هیچ کوششی دریغ ننماییم.

دکتر هاشمی مقدم با اشاره به جایگاه عظیم دفاتر اسناد رسمی در پیشبرد اهداف سازمان ثبت اظهار داشت: برنامه داریم ضمن بازرسی های مستمر از ظرفیت بالای این دفاتر در جهت تسهیل خدمت رسانی به مردم و نیز تبیین بیش از پیش جایگاه دفاتر اسناد رسمی در جامعه استفاده نماییم.

همچنین دکتر دشتی رییس کانون سردفتران و دفتریاران مرکز ضمن اشاره به این که نقش جامعه سردفتری با بهره گیری از سردفتران فرهیخته و متخصصان حقوقی در پیشگیری از وقوع جرم در حوزه مالکیت ها غیر قابل انکار می باشد اظهار نمود: در راستای ارتقای جایگاه سردفتری و تبیین نقش ارزشمند دفاتر اسناد رسمی تلاش خواهیم نمود و افزود: اولویت کار دفاتر اسناد رسمی حفظ و تثبیت حقوق مردم می باشد.

رییس کانون سردفتران و دفتریاران کشور عنوان داشت: اگر طرح کاداستر در کشور اجرایی گردد و به اتمام برسد مشکلات زیر ساختی دفاتر اسناد رسمی حل و فصل خواهد گردید.

مسعود رضایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی هم ضمن تبریک ششم دی ماه روز بزرگداشت دفاتر اسناد رسمی به جامعه سردفتری بیان نمود: با توجه به اهمیت اسناد رسمی جایگاه دفاتر اسناد رسمی در جامعه پر رنگ می باشد و تحولات عظیم صورت پذیرفته در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور را مرهون همدلی و همراهی کارشناسان این سازمان و در راستای صیانت از حقوق مردم برشمرد و ابراز امیدواری نمود شاهد تداوم این روند مطلوب خدمت رسانی باشیم.

در ادامه این مراسم مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان فارس این روز را بعنوان قدردانی از زحمات و تلاش های جامعه خدوم سردفتری و تجلیل از خدمات سران دفاتر در جهت دفاع از حقوق مردم برشمرد و بیان داشت: همه ما بعنوان جزئی از خانواده بزرگ سازمان ثبت موظفیم در سایه برنامه ریزی مطلوب، همدلی، همراهی و همکاری به اهداف مد نظر که همان سرعت عمل بخشیدن و شفافیت در ارائه خدمات بهینه به مردم می باشد گام برداریم.    

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است

.تمامی حقوق این درگاه متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است