سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 
ورود به سايت |  
 

جزئیات خبر  

نسخه چاپي

زمان مخابره :   چهارشنبه 20 دی 1396 - 09:10:14 ق.ظ

مدیرکل ثبت فارس: صدور بیش از 140 هزار سند مالکیت کاداستری از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه در این استان

مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس با اشاره به صدور بالغ بر 140 هزار سند مالکیت کاداستری در 9 ماهه سال جاری عنوان داشت: تلاش داریم در مدت باقی مانده از سال جاری نیز از تمام ظرفیت های موجود جهت تبدیل اسناد مالکیت دفترچه ای به کاداستری استفاده نماییم.

 

به گزارش واحد روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس مهدی اقبال مدیرکل ثبت این استان با اشاره به صدور بالغ بر 140 هزار سند مالکیت کاداستری از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه در این استان عنوان داشت: مهم ترین هدف ادارات ثبت تثبیت و شفاف سازی مالکیت ها می باشد و با توجه به اهمیت اسناد کاداستری در نیل به این هدف تلاش داریم از تمام ظرفیت های موجود ادارات تابعه ثبتی این استان جهت تسریع در تبدیل اسناد مالکیت دفترچه ای به اسناد مالکیت کاداستری استفاده نماییم.

وی خاطر نشان ساخت: در همین راستا واحدهای تابعه ثبتی این اداره کل ضمن فراخوان تبدیل اسناد در مناطق تحت پوشش در سه ماه پایانی سال جاری به مالکین اسناد مالکیت دفترچه ای اعلام نموده اند که با تکمیل و ارائه مدارک لازم در مدت فوق از مزایای تسهیل و تسریع در تبدیل این اسناد به اسناد مالکیت کاداستری بهره جویند.   

همچنین مدیرکل ثبت فارس بیان نمود: از 140 هزار سند مالکیت کاداستری صادر شده توسط واحدهای تابعه ثبتی در سراسر این استان طی 9 ماهه سال جاری، بالغ بر 71 هزار سند در مناطق پنج گانه ثبت شیراز صادر و به مالکین تسلیم گردیده است.

  اقبال افزود: در 9 ماهه سالجاری تعداد 120 هزار و 351 استعلام از دفاتر اسناد رسمی استان به ادارات ثبت اسناد و املاک تابعه استان ارسال گردیده که از این تعداد همگی بصورت الکترونیکی بررسی و پاسخ داده شده است.

گفتنی است در خصوص انجام خلاصه معاملات الکترونیک نیز از ابتدای سالجاری تا پایان آذر ماه تعداد 85 هزار و 296 خلاصه معامله از دفاتر اسناد بصورت الکترونیکی دریافت شده که تمام آن ها بررسی و ثبت گردیده است.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است

.تمامی حقوق این درگاه متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است