سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 
ورود به سايت |  
 

جزئیات خبر  

نسخه چاپي

زمان مخابره :   چهارشنبه 9 اسفند 1396 - 12:25:42 ب.ظ

مدیرکل ثبت فارس: ثبت نزدیک به 994 هزار سند در دفاتر اسناد رسمی سراسر استان از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه

 

مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس با اشاره به نقش بی بدیل دفاتر اسناد رسمی در توسعه بهداشت حقوقی جامعه عنوان نمود: جایگاه ارزشمند این دفاتر ضامن امنیت اجتماعی و تثبیت مالکیت مشروع اشخاص و عامل مهمی در قضا زدایی و کاهش دعاوی در محاکم می باشد.

وی افزود: طی سال های اخیر به تبع تحولات ساختاری و بنیادین در فرایند های ثبتی شاهد تحولات عظیم در حوزه سردفتری و بهره گیری از فناوری های الکترونیکی در فرایندهای این دفاتر هستیم و این امر جز در سایه همراهی جامعه سردفتری با سیاست های ابلاغی مقدور نبود.

اقبال ضمن اشاره به عملکرد دفاتر اسناد رسمی این استان در مدت 11 ماهه سال جاری بیان داشت: این دفاتر از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه تعداد 993 هزار و 887 سند ثبت نموده اند که از این میزان سند تنظیمی بیش از 294 هزار فقره تنظیم وکالت، بالغ بر از 143 هزار سند بیع قطعی و بیش از 318 هزار فقره گواهی امضا در این دفاتر تنظیم و ثبت گردیده است.

مدیرکل ثبت فارس همگامی بهینه دفاتر اسناد رسمی با ادارات ثبت را ضامن تثبیت حقوق افراد جامعه و پیشبرد اهداف ثبت نوین برشمرد و افزود: همواره تلاش ما بر این بوده که ضمن تعامل بهینه با هیأت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران فارس و نیز بازرسی های منظم از دفاتر اسناد رسمی سراسر استان بستر مناسبی جهت خدمت رسانی هر چه بهتر در این زمینه به هم استانی ها فراهم نماییم.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است

.تمامی حقوق این درگاه متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است