سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 
ورود به سايت |  
 

جزئیات خبر  

نسخه چاپي

زمان مخابره :   شنبه 18 فروردین 1397 - 10:21:26 ق.ظ

مدیرکل ثبت فارس: صدور بالغ بر 12 هزار و 300 سند در راستای قانون سامان دهی در سال گذشته

 

مهدی اقبال مدیرکل اداره ثبت اسناد و املاک استان فارس با اشاره به صدور 5 هزار و 848 سند در راستای قانون تعیین تکلیف املاک و اراضی فاقد سند رسمی در سال گذشته و با اشاره به نقش تسهیل گری قانون فوق در جهت کمک به سند دار نمودن این املاک و اراضی، به مالکین دارای قولنامه های عادی توصیه نمود به منظور اخذ سند به ثبت نام در این سامانه اقدام نمایند.

وی همچنین تعداد اسناد مالکیت صادره در راستای قانون ساماندهی در مدت 12 ماهه سال 1396 را تعداد 12 هزار و 322 سند برشمرد و خاطر نشان ساخت: خوشبختانه در این راستا طی سال قبل شاهد تعامل مطلوب کارشناسان ادارات ثبت و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این استان بوده ایم و این امر منتج به بهره مندی هر چه بیشتر روستاییان و ساکنین شهرهای کم جمعیت از مزایای این قانون گردید.

وی افزود: در زمینه صدور اسناد موقوفات نیز ثبت فارس از ابتدای سال گذشته تا پایان اسفند ماه تعداد 2 هزار و 792 سند جهت این املاک صادر نموده است.

اقبال ابراز داشت: تلاش ما بر این است که در سال جدید نیز همچون گذشته از تمام ظرفیت های قانونی موجود جهت رفع مشکلات مردم، تسهیل و تسریع امور مراجعین و سند دار نمودن املاک و اراضی استفاده نماییم.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است

.تمامی حقوق این درگاه متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است