سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 
ورود به سايت |  
 

جزئیات خبر  

نسخه چاپي

زمان مخابره :   چهارشنبه 22 فروردین 1397 - 01:23:05 ب.ظ

مدیرکل ثبت فارس: ضرورت حرکت ادارات ثبت این استان در راستای عمل به تعهدات در سال جاری

 

در سومین روز از جلسه شورای اداری اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس مهدی اقبال مدیرکل ثبت این استان ضمن ملزم نمودن رؤسای واحد های تابعه به برنامه ریزی مطلوب جهت ارائه خدمات در راستای رضایت هر چه بیشتر مراجعین در سال جدید خاطر نشان نمود: موظفیم با انجام بهینه فرایندها زمینه انتفاع حداکثری مردم را فراهم نماییم.

وی افزود: علیرغم گستردگی این استان و با وجود تمامی مشکلات و کمبودهای موجود به مدد بهره گیری از پرسنل متعهد و متخصص در این سال ها گام های مؤثری جهت حل معضلات مردم فهیم فارس برداشته ایم و ضروری است با غنیمت دانستن فرصت خدمتگزاری در صدد حل مشکلات جامعه باشیم.

اقبال ضمن بیان اولویت های این اداره کل در سال جدید عنوان داشت: مهم ترین اولویت ما در سال جاری عمل به تعهدات، اصلاح شیوه ها و شفافیت در فرایندها می باشد که این عوامل زمینه صیانت از حقوق شهروندان را فراهم می نماید.

مدیرکل ثبت فارس اظهار نمود: صدور بالغ بر 201 هزار سند کاداستری در سال قبل خود بیانگر تلاش بی وقفه پرسنل ادارات تابعه در اجرای بهینه مصوبات سازمانی است و افزود: با توجه به اهمیت مبحث اسناد رسمی و ضرورت تبیین جایگاه این اسناد در امنیت اقتصادی، حقوقی و اجتماعی جامعه مقتضی است زمینه گرایش اشخاص به این اسناد را فراهم نموده و در سال جاری نیز با جدیت هر چه بیشتر تبدیل اسناد مالکیت دفترچه ای به کاداستری را پیگیری نماییم.

قابل ذکر است که در این گردهمایی رؤسای ادارات تابعه ثبتی استان به بیان مشکلات و کمبودهای حوزه های تحت سرپرستی خود پرداخته و راهکارهایی در زمینه رفع این مشکلات اندیشیده شد.

همچنین در جلسه پرسش و پاسخی که بمنظور رفع  مشکلات و ابهامات واحدهای ثبتی در زمینه فرایند های گوناگون از جمله قانون تعیین تکلیف، قانون ساماندهی، ثبت شرکت ها، اجرا، مبحث بازرسی دفاتر و ... انجام گردید، توسط مدیرکل و دیگر معاونین ثبت فارس ارشادات و راهنمایی های لازم صورت پذیرفت.

 
.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است

.تمامی حقوق این درگاه متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است