سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 
ورود به سايت |  
 

جزئیات  

نسخه چاپي

  شنبه 27 خرداد 1396 - 10:45:10 ق.ظ  

مدیرکل ثبت فارس: اجرای مطلوب کاداستر به عنوان یکی از مهم ترین عوامل در توسعه پایدار

مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان فارس با اشاره به وظایف حساس ادارات ثبت اسناد و املاک در جهت تثبیت مالکیت اشخاص، سیستم کاداستر را عاملی ارزشمند در دستیابی به این مهم و حفاظت از مالکیت اشخاص حقیقی و حقوقی برشمرد و اظهار داشت: اجرای مطلوب کاداستر به عنوان عاملی شتاب دهنده و تسهیل گر در حرکت از ثبت سنتی به سوی ثبت نوین می باشد.

 

به گزارش واحد روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس مهدی اقبال مدیرکل ثبت این استان با اشاره به پیشرفت های صورت پذیرفته در خصوص کاداستر اظهار داشت: اجرای مطلوب کاداستر به عنوان عاملی شتاب دهنده و تسهیل گر در حرکت از ثبت سنتی به سوی ثبت نوین و یکی از گام های اساسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مکانیزه نمودن انجام فرایندها و ارائه خدمات بوده و خاطر نشان ساخت: خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد رشد قابل قبول در این حوزه بوده ایم و آن را گامی مهم در صیانت از حقوق اشخاص و جلوگیری از تجاوز سودجویان و فرصت طلبان نسبت به املاک مردم دانست.

وی با اشاره به وظایف حساس ادارات ثبت اسناد و املاک در جهت تثبیت مالکیت اشخاص، سیستم کاداستر را عاملی ارزشمند در دستیابی به این مهم و حفاظت از مالکیت اشخاص حقیقی و حقوقی برشمرد.

اقبال افزود: کارشناسان خدوم کاداستر اداره کل ثبت اسناد و املاک فارس با تلاش مضاعف و بهره گیری همه جانبه از امکانات لازم، موفقیتهای چشمگیری در دستیابی به اهداف مد نظر سازمان ثبت در این زمینه داشته اند که آمار و ارقام موجود بیانگر این واقعیت می باشد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس جانمایی نزدیک به 8 میلیون هکتار از اراضی ملی از ابتدا تا کنون را دال بر تلاش بی وقفه و شبانه روزی کارشناسان این اداره کل در جهت حفظ و حراست از منابع طبیعی و املاک دولتی دانست و افزود: اداره کل ثبت اسناد و املاک این استان با تثبیت نقشه 1 میلیون و 849 هزار و 613 هکتار از منابع طبیعی فارس گام های مطلوبی در حفظ و حراست از املاک دولتی و اراضی ملی برداشته است.

همچنین وی بیان داشت: از ابتدا تا کنون تعداد 5 هزار و 724 محدوده روستایی و 7 هزار و 991 محدوده زراعی توسط کارشناسان کاداستر این اداره کل در سراسر استان جانمایی و به بانک اطلاعاتی کاداستر اضافه گردیده است.

مدیرکل اداره ثبت اسناد و املاک فارس اظهار نمود: پرسنل و کارشناسان اداره کاداستر این اداره کل با جدیت هرچه بیشتر در زمینه های مرتبط با این اداره از قبیل تثبیت مالکیت دولت و جلوگیری از تعدی به املاک دولتی، تعیین حدود مالکیت های اشخاص و نیز تهیه نقشه های بروز شده فعالیت داشته و در تلاشند با اجرای درست فرایندها در جهت پیشبرد اهداف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور حرکت نمایند.

 

.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است

.تمامی حقوق این درگاه متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است