سازمان ثبت اسناد و املاک کشور 
ورود به سايت |  
 

جزئیات  

نسخه چاپي

  شنبه 4 آذر 1396 - 02:35:40 ب.ظ  

در جلسه شورای اداری ثبت فارس توسط مدیرکل ثبت این استان عنوان گردید: لزوم تلاش در جهت خدمت رسانی بهینه به مراجعین در ماه های باقی مانده از سال جاری

مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس در جلسه شورای اداری ثبت این استان ضمن الزام رؤسای واحدهای تابعه به نظارت مستمر بر تمامی قسمت های مجموعه تحت امر اظهار داشت: همگی موظفیم در جهت پیشبرد برنامه های ابلاغی و نیز تسهیل و تسریع در حل و فصل امور مراجعین اقدام نماییم.

 

جلسه آذرماه شورای اداری ثبت فارس با حضور مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان، معاونین، مسؤلان بخش ها و کارشناسان اسناد و املاک این اداره کل و نیز رؤسای شهرستانهای تابعه ثبتی این استان برگزار گردید.

در ابتدای این نشست مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس ضمن خیرمقدم به حاضرین و با تسلیت شهادت امام حسن عسکری (ع) و بزرگداشت سال روز آغاز امامت حضرت مهدی (عج) و نیز گرامیداشت هفته بسیج با اشاره به بیانات گهربار مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که فرمودند: " تا بسیج هست نظام اسلامی و جمهوری اسلامی تهدید نخواهد شد" عنوان داشت: وظیفه خطیر ما به عنوان وارثان این انقلاب مقدس، خدمتگزاری بی منت به جامعه است و موظفیم که این انقلاب را به صاحب واقعی آن حضرت حجت ابن الحسن (عج) برسانیم که این امر میسور نمی باشد مگر با حفظ ارزش ها و تقویت روحیه بسیجی.  

 مدیرکل ثبت فارس هدف از برگزاری این نشست را بازبینی عملکرد 8 ماهه سال جاری و هم اندیشی جهت تداوم روند مطلوب ارائه خدمات در ماه های پیش رو عنوان نمود و از رؤسای ادارات تابعه خواست ضمن نظارت مستمر بر تمامی قسمت های مجموعه تحت امر و ارتباط مستمر با مجموعه اداره کل در جهت پیشبرد برنامه های ابلاغی و نیز تسهیل و تسریع در حل و فصل امور مراجعین اقدام نمایند و اظهار داشت: از مشخصه های رییس موفق اشراف کامل بر بخش های اداره مربوطه و ارتباط مستمر با مسؤلان ستادی اداره کل می باشد. 

اقبال افزود: از برنامه های مد نظر ما تسریع در تبدیل اسناد مالکیت دفترچه ای به  اسناد مالکیت کاداستری می باشد و امیدواریم تا پایان سال جاری در این مبحث موفق عمل نماییم.

وی اعلام داشت: همچنین در مبحث آرشیو الکترونیکی نیز تا کنون در 18 واحد تابعه انجام گرفته و جهت10 واحد ثبتی دیگر نیز در این خصوص قرارداد بسته ایم و اولویت ما تکمیل آرشیو الکترونیکی ادارات تابعه در حداقل زمان ممکن است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک فارس با تقدیر از ادارات موفق در انجام کامل تعهدات و اجرای بهینه سیاست های ابلاغی ابراز امیدواری نمود که با همت مضاعف همکاران و برنامه ریزی مطلوب رؤسا گامهای مطلوبی در راستای خدمات رسانی بهتر به مردم برداشته شود.

همچنین اقبال ضمن مهم برشمردن قانون تعیین تکلیف و قانون سامان دهی در حل مشکلات سندی مردم سرعت عمل در رسیدگی به پرونده ها در اجرای این قوانین را امری لازم برشمرد و خواستار تسریع در روند رسیدگی به پرونده های موجود در این زمینه گردید.

در ادامه این مراسم معاونین امور املاک، اسناد، برنامه ریزی و نیز تعدادی از مسؤلان بخش های ثبت فارس مطالب مربوط به حوزه های خود را به حاضرین ارائه نمودند.

.ذکر منبع در استفاده از مطالب و تصاویر الزامی است

.تمامی حقوق این درگاه متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است