چاپ        ارسال به دوست

صدور نزدیک به 6 هزار و 600 سند در اداره ثبت منطقه یک شیراز

 

حمید کشاورز رئیس اداره ثبت اسناد و املاک منطقه یک شیراز با اشاره به صدور تعداد 6 هزار و 570 فقره سند مالکیت کاداستری از ابتدای سال جاری تا کنون در این واحد ثبتی بیان داشت: امسال نیز همانند سال های گذشته در راستای پاسخگویی سریع به مراجعین و تسهیل در رسیدگی به درخواست های ثبتی متقاضیان برنامه ریزی های مطلوبی در این اداره صورت پذیرفته و همسو با دیگر ادارات ثبتی فارس در حال ارائه خدمات به جامعه می باشیم.

وی ابراز نمود: با توجه به این که تثبیت مالکیت ها مهم ترین مؤلفه و لازمه نظم حقوقی و اجتماعی است، این مقوله نقش پر رنگ ادارات ثبت اسناد و املاک در جامعه را تبیین نموده و این امر لزوم بازشناسی جایگاه ثبت در اذهان عمومی را ضروری می سازد.

کشاورز افزود: نیل به اهداف ثبت نوین مستلزم ارتقای معلومات ثبتی مردم و فراهم نمودن زمینه گرایش جامعه به تنظیم اسناد رسمی در نقل و انتقالات و عقود می باشد و این مهم وظیفه ادارات ثبت اسناد و املاک و دفاتر اسناد رسمی در جهت ایفای نقش توجیهی به مراجعین و ترغیب آنان به تنظیم این اسناد را سنگین تر می نماید.  

 

 

ضمن تشریح عملکرد این اداره در جهت رسیدگی به درخواست های مردم در سالجاری عنوان داشت: از زمان تخصیص ساختمان جدید و انتقال اداره ثبت منطقه یک شیراز به ساختمان جدیدالاحداث تخصیص یافته به آن شاهد رضایت بیش از پیش مراجعین بوده ایم و دسترسی سریع متقاضیان، سرعت عمل در پاسخگویی و پیگیری مطلوب درخواست ها افزایش اعتماد مردم را در پی داشته است.

وی با اشاره به صدور بالغ بر 23 هزار و 662 سند مالکیت کاداستری از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه در این واحد ثبتی و تسلیم آن ها از طریق پست به مالکین افزود: پاسخگویی به بیش از 29 هزار استعلام واصله و ثبت قریب به 21 هزار و 500 خلاصه معامله دریافتی از دفاتر اسناد رسمی خود بوضوح بیانگر حرکت هدفمند این اداره در جهت رضایت جامعه از گستره خدمات ثبتی می باشد.  

رییس ثبت منطقه یک شیراز تصریح نمود: به موازات بهره گیری از فناوری های نوین در پیکره ثبت اسناد و املاک و مزایای آن از قبیل سرعت پاسخگویی و کاهش خطا در انجام فرایندها خود را موظف می دانیم درخواست های قانونی مراجعین را با قاطعیت و دلسوزی هر چه بیشتر رسیدگی نماییم.

کشاورز ابراز داشت: علیرغم مشکلات و کمبودهای موجود با پشتکار بالا و روحیه ارباب رجوع مداری در جهت حل معضلات ثبتی مردم فهیم شیراز تلاش می نماییم.

 


٠٩:٢١ - چهارشنبه ١٩ تير ١٣٩٨    /    عدد : ١٠٦١    /    تعداد نمایش : ١٣خروج
مناسبت ها

پیوندها